Історія закладу освіти

Записано із спогадів вчительки початкових класів Дзіговської Галини Терентіївни./Files/images/Рисунок34.jpg

Я пам’ятаю нашу школу з 1954 року, коли вперше переступила поріг школи, яка була розміщена у 3-х приміщеннях. Два приміщення були старі, класів не вистачало, тому що було багато дітей. В 1975 році силами колгоспу «Дружба», який очолював Попіль Володимир Данилович, силами вчителів, держави почали будувати нове приміщення школи, яке закінчили в 1980 році. На той час директором школи працював Настенко Володимир Павлович, він велику увагу, багато сил приділив будівництву нового приміщення нашої школи.
/Files/images/Рисунок11.jpgПрацюючи вчителем географії, всі свої знання і вміння передавав своїм учням. На території школи був побудований географічний майданчик, якого не було в жодній школі району. На ньому діти вели спостереження за погодою і був налагоджений зв'язок з Ленінградським метеорологічним центром, куди відправлялися дані спостережень. Також на території школи було збудовано: тир, стадіон, спортивний майданчик, які значно покращували спортивно-масову роботу з учнями.
/Files/images/Рисунок356.jpg На базі школи часто проводили змагання пожежників та юних інспекторів дорожнього руху. В листопаді 1997 року загін юних інспекторів Солгутівської середньої школи на Всеукраїнських змаганнях в м. Одесі виборов перше місце. Підготував дітей до змагань вчитель фізкультури, а нині сільській голова Морондель Олексій Якович. 1997 рік був ювілейним для команди Солгутівських юіровців, їм виповнилося 15 років. На іменини до них в Солгутове приїхало багато гостей, зокрема кращі кіровські загони з школи № 63 м. Харкова, № 6 м. Вінниці, № 60 м. Кривого Рогу і школи № 1 м. Чемеривці Хмельницької області.
В той час коли я працювала, в школах обов’язковою була виробнича практика, яку діти відробляли на полі. При школі був створений табір праці та відпочинку «Берізка», в якому було організовано не тільки працю, а й гаряче харчування, відпочинок і цілодобове перебування в школі. За одержані кошти при обробці сільськогосподарських рослин дітям були організовані поїздки до таких міст: Ленінград, Волгоград, Київ, Одеса та в Закарпаття.
Мені довелося працювати з такими вчителями: Лекедза К.С., Кобернюк Л.П., Саєнко П.Г., Ветрова В.О., Рябінчук Б.Г., Савкова Л.М., Савкова Г.М., Мельник Л.Г., Гончарук Л.М., Настенко Н.Р., Гриценко Н.Ю., Перевознюк В.Ю.,. Всі вони вкладали душу в навчання і виховання дітей. Недарма, в шашій школі, кожного навчального року, завжди було по декілька медалістів. Школа і тепер гордиться ними. Їхні імена записані на стенді «Вони закінчили школу золотою і срібними медалями».
Я до цих пір з великою вдячністю згадаю своїх перших наставників: Мельник В.П. і Кротенко О.М., які допомогли мені не тільки на словах, а й на практиці стати справжнім вчителем. Закінчила свою педагогічну діяльність відмінником народної освіти.
Кiлькiсть переглядiв: 1381

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.